Новини 2019-05-13 19:58

Політв'язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора

За словами правозахисниці Тетяни Щур, причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було нібито вживання ним "нецензурної лексики".

Український політв'язень Олександр Кольченко, який утримується у виправній колонії № 6 в російському Копейську (Челябінська область), після перебування на святкові дні в штрафному ізоляторі повернувся в загін. Про це у понеділок, 13 травня, повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур.


"Сьогодні адвокат (Уральської правозахисної групи - ред.) відвідав Олександра Кольченка. Подробиці такі: його помістили в ШІЗО 30 квітня, повернувся в загін він 10 травня. Загалом Саша почувається нормально, настрій хороший", - розповіла Щур.

 

За її інформацією, "Новую газету", виписану на його ім'я, Кольченко в травні ще не отримував. Адвокат передав йому копію передплатної квитанції, і Олександр домагатиметься, щоб її віддавали.

 

"Також адвокат ознайомив Кольченка з документами Уральської правозахисної групи, складеними за підсумками нашого спілкування з прокуратурою, ФСВП (Федеральна служба виконання покарань - ред.) з приводу максимальної ваги посилок і передач, яка за законом наразі може перевищувати 20 кг. Коли за пару днів ми побачимо звіт адвоката, можливо, будуть ще якісь подробиці", - зауважила правозахисниця.


Вона також уточнила, що причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було нібито вживання ним "нецензурної лексики". Притому, що, за її словами, "Саша взагалі ніколи її не вживає". Тетяна Щур ще нагадала, що найперше поміщення Кольченка в ШІЗО теж було з цієї причини, а також за вживання жаргону - замість слова "общежитіє" він вжив слово "барак".

 

Як повідомляла раніше правозахисниця, правила в російських в'язницях такі, що у зв'язку зі святковими днями відбувається посилення режиму. І всіх засуджених, які мають "тяжкі" статті, з профілактичною метою видаляють із зони в штрафний ізолятор.

 

Раніше українського консула знову не пустили у російську колонію до засудженого кримського активіста Олександра Кольченка.

 

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

схожі новини