Новини 13:28

"Саджайте квіти, а не людей". У Києві пройшла акція на підтримку Сенцова

Участь в акції взяли режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

У Хрещатому парку у Києві у п'ятницю, 10 травня, до п'ятої річниці арешту Олега Сенцова письменники, актори, музиканти та правозахисники висадили квіти, поруч із якими поставили таблички з іменами заручників Кремля. Пр це повідомляє Укрінформ.

 

 

Акція відбулася на підтримку започаткованого акторкою Риммою Зюбіною флешмобу під гаслом "Саджайте квіти, а не людей".

 

"Уже в Чехії посадили дерево для Олега Сенцова, в Каліфорнії посадили великий трояндовий кущ, в Словаччині посадили дерево за Миколу Карпюка. Зараз "FreeSentsov" звучить не лише свободу Олегу Сенцову, це звучить як тег про звільнення всіх наших військовополонених моряків і політв'язнів. Сьогодні 5 років від арешту Олега, але 4 роки від засудження, і один рік йому не порахували", - сказала актриса.

 

 

Зокрема, на клумбах у Хрещатому парку висадили 800 канн.

 

"Ці квіти називаються канни і це дуже символічно , тому що Олег Сенцов кінорежисер і його місце на знімальному майданчику, і я бажаю йому побувати в Каннах і отримати свою нагороду", - сказала Зюбіна.

 

Участь в акції взяли режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

 


"Я прийшов на акцію , бо це потрібно мені, адже я відчуваю себе небайдужим до долі тих людей, які власним прикладом і власною мужністю і гідністю показують приклад справжніх чоловіків і патріотів. Таким символічним чином ми висловлюємо їм подяку за їхню мужність. Те, що ми зараз можемо, це не мовчати, постійно казати про те, що Кремль робить в Криму з будь-якою іншою думкою, яка не відповідає офіційній лінії Кремля", - сказав режисер Ахтем Сеітаблаєв.

 

Він назвав ці арешти намаганням залякати людей і знищити дух спротиву. "Але я вірю що їм це не вдасться", - сказав режисер.

 

Акція пройшла за ініціативи Центру Громадянських Свобод, PEN Ukraine та АвтоМайдан за підтримки Київської міської державної адміністрації.

 

Як повідомлялося, у п'ятницю, 10 травня, минає п'ять років від дня арешту в окупованому Криму українського кінорежисера, письменника і громадського активіста Олега Сенцова. 

 

Політв'язня було засуджено в Росії до 20 років колонії суварого режиму за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.