Новини 12:59

Порошенко обговорив із Меркель подальший тиск на РФ для звільнення моряків

Президент окремо відзначив всебічну підтримку України з боку ФРН.
Порошенко обговорив із Меркель посилення тиску на Росію в контексті розгляду в Гамбурзі Міжнародним морським трибуналом справи про звільнення полонених українських моряків, ситуацію на Донбасі та двосторонню співпрацю протягом останніх п’яти років.

Про це йшлося під час телефонної розмови лідерів, повідомляє прес-служба глави Української держави.

“У контексті розгляду в Гамбурзі Міжнародним морським трибуналом питання звільнення 24 українських моряків окрема увага була приділена подальшому посиленню тиску на Москву для прискорення звільнення всіх українських заручників, які незаконно утримуються Росією”, - ідеться у повідомленні.

Сторони також обговорили розвиток ситуації на Донбасі у світлі останніх провокативних кроків Росії.

Зазначається, що Порошенко закликав Берлін підтримати посилення санкцій проти Москви у відповідь на так звані паспортні укази.

Водночас глава Української держави подякував німецькому лідеру за особливу увагу до ситуації в Україні, насамперед у питанні відновлення територіальної цілісності України.

 

Було наголошено, що за останні п’ять років українсько-німецьке партнерство досягло стратегічного рівня. Президент окремо відзначив всебічну підтримку України з боку уряду ФРН та особисто канцлера, включаючи впровадження реформ, зокрема децентралізації, посилення інститутів правової держави, підтримку України на євроінтеграційному шляху.

 

У свою чергу, Ангела Меркель відзначила чесність і змагальність виборчого процесу в Україні, а також особисту роль Петра Порошенка в демократичності виборів і у впровадженні реформ в Україні протягом останніх 5 років.

 

Канцлер Німеччини висловила сподівання, що нове керівництво України буде дотримуватись принципу наступництва у зовнішній політиці, передусім щодо ЄС та розвитку українсько-німецького стратегічного партнерства.

 

Меркель також запевнила, що Україна залишатиметься в центрі уваги політики ЄС і Німеччини.

 

Як повідомлялося, у п'ятницю, 10 травня, у Міжнародному трибуналі з морського права у Гамбурзі проходять слухання щодо українських полонених моряків.

 

У вівторок, 16 квітня, Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

 Своєю чергою, президент України Петро Порошенко утворив делегацію України для участі у слуханнях у справах України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів.