Новини 2019-05-06 17:49

Політв'язню Балуху продовжили перебування у штрафному ізоляторі

Український політв'язень написав листа активістці Тетяні Лазді.

Українському політв'язню Володимиру Балуху 4 травня подовжили на 15 діб тримання в штрафному ізоляторі російської колонії в Торжку Тверської області. Про це Балух написав в листі активістці Тетяні Лазді, яке вона опублікувала у понеділок, 6 травня, у Facebook.

 

"Сьогодні мені продовжили ШІЗО ще на 15 діб, а тут нічого взагалі не можна", - йдеться в листі Балуха, датованому 4 травня.

 

 

Українець також написав, що його тримають в одиночній камері ШІЗО, він постійно мерзне, ночами прокидається від холоду.

 

Крім того, Балух повідомив, що раніше в керченської колонії у нього відібрали речі, у тому числі вишиванку.

 

"Але подумки я з вами і всім земним українством", - підсумував Балух у своєму листі.

 

Як повідомлялося, українського політв'язня Володимира Балуха, якого нещодавно етапували з окупованого Криму до Росії, перевели до колонії №4 у місті Торжок Тверської області.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.