Новини 2019-05-06 12:19

Суд відмовив НБУ в знятті арешту з активів Коломойського

НБУ просив зняти арешт з активів, підконтрольних колишнім власникам "ПриватБанку".

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Національного банку, який просив зняти арешт з активів, підконтрольних колишнім власникам "ПриватБанку". Про це свідчать дані у Єдиному судовому реєстрі від 17 квітня 2019 року.

 

Суд зберіг арешт таких активів: майно ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", ПАТ "Нікопольський завод феросплавів", ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат", ПАТ "Дніпроазот" та інших підприємств.

 

НБУ в апеляційній скарзі зазначав, що суб'єкти господарювання та об'єкти, на які накладено арешт, були передані Національному банку України в іпотеку/заставу, в якості забезпечення виконання зобов'язань за кредитами рефінансування, що укладені між АТ "КБ "Приватбанк" та НБУ.

 

У НБУ також наголошували, що Печерським районним судом м. Києва у 2017 році вже було накладено арешт на те саме майно. Представник НБУ наполягав, що накладення судом арешту на спірне майно є порушенням прав банку, оскільки унеможливлює здійснення задоволення його вимог за рахунок предмету іпотеки (застави), в тому числі шляхом реалізації позасудового способу звернення стягнення.

 

Нагадаємо,у четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Згодом президент Петро Порошенко заявив, що рішення суду про незаконність націоналізації Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

схожі новини