Новини 2019-05-03 14:15

Правозахисники повідомили кількість політв'язнів в окупованому Криму

Експерти "Кримської правозахисної групи" опублікували повний список заарештованих, класифікуючи їх по 13-ти кримінальних справах.

У рамках політичного і релігійного переслідування в окупованому Криму позбавлені волі 86 осіб, більш як 60 з яких - кримські татари. Про це у п'ятницю, 3 травня, повідомляє у Facebook "Кримська правозахисна група".

 

"86 осіб позбавлені волі в рамках політичного або релігійного переслідування в Криму", - йдеться у повідомленні.

 

Експерти організації опублікували повний список заарештованих, класифікуючи їх по 13-ти кримінальних справах.

 

У "справі кримських мусульман" (вона ж "справа Хізб ут-Тахрір") проходять сім груп, у тому числі, ялтинська (6 осіб), перша бахчисарайська (4 людини), перша сімферопольська (5 осіб), друга бахчисарайська (9 осіб ), друга сімферопольська (24 людини), красногвардійська (3 людини) і севастопольська (4 людини). Крім того, у "справі українських диверсантів" переслідуються 13 осіб, у справі "групи Сенцова" - 3 людини. Ще одна людина проходить у мусульманській "справі Джамаат Таблігі".

 

Водночас поодинокі кримінальні кейси представляють 9 осіб.


Переслідують також за причетність до "Батальйону ім. Н.Челебіджіхана" - 3 людини і ще 2 людини зазнають утисків - за "переслідування учасників Майдану".

 

Нагадаємо, Amnesty International заявляє про критичну ситуацію з порушенням прав людини в окупованому Криму. Зокрема, за словами директорки організації Оксани Покальчук, у Криму досі суворо обмежене право на свободу об'єднань, що впливає на реалізацію інших прав.