Новини 16:10

InformNapalm повідомив, як розпізнати новітню російську систему радіоелектронної боротьби “Тірада-2”

Досі у відкритих джерелах було обмаль інформації про новітню російську систему орбітального придушення, яку РФ використовує на Донбасі.

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm оприлюднили фото, завдяки яким можна відрізнити сучасну систему орбітального придушення “Тірада-2” від інших комплексів. Відповідні світлини з коментарями були оприлюднені 30 квітня на офіційному сайті InformNapalm.

 

"Вперше інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення “Тірада-2” з’явилася 16 березня 2019 року у звіті СММ ОБСЄ. І це стало для волонтерів InformNapalm справжньою сенсацією, бо за даними відкритих джерел комплекс “Тірада-2” в 2019 році тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії",  - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, у відкритих джерелах було обмаль інформації про новітню російську систему орбітального придушення “Тірада-2”. Не було зрозуміло і як виглядає ця система, адже пошуковики видавали досить суперечливі дані з фото різних систем та комплексів РЕБ.

 

"У окремих статтях тематичних ЗМІ фігурували лише ілюстраційні фото, жодна з яких не мала конкретного підпису і містила цілий перелік систем РЕБ, що значно ускладнювало пошук. Саме тому ми спершу дали лише фото макету однієї з модифікацій цієї системи, щоб не ввести себе та читачів в оману",  - зауважили в InformNapalmi.

 

 

Своєю чергою, 3 квітня 2019 Twitter-канал української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель” та комплексу “Тірада-2”, які були зафіксовані СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі.

 

 

На слайді ОБСЄ не були зазначені точні координати, тому волонтери спільноти InformNapalm переглянули загальнодоступні супутникові знімки в google maps і знайшли точне місце фіксації – це 48.418126 38.511170. Також було встановлено, що на знімках в даному районі, починаючи з 2017 року періодично перебувають кунги з антенами на армійських вантажівках, що вказувало на постійну присутність систем РЕБ.

 

Повідомляєтьчя, що фото “Тіради-2” з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність пресс-служби МО РФ потрапили в мережу Інтернет. Ймовірно, вони спочатку були опубліковані в цій статті на сайті МО РФ, яку підхопили російські “РИА Новости“, бо саме з посиланням на ці джерела і вдалося спіймати одну з небагатьох справжніх фото “Тіради-2”, яке ми знайшли у передруку новини на Baltnews.lt.

 

 

Проте фото не мало підпису, що це саме “Тірада-2”, а лише містило підпис джерела “РИА Новости”. Нам також вдалося знайти ще одне фото, яке також без підпису ілюструвало статтю про новітні російськи розробки РЕБ.

 

 

На задньому плані фотографії видно ту ж саму систему, тільки з розгорнутою другою антеною. А підпис, який був вшитий у фото вказує що вона зроблена 18.07.2018 на Ніколо-Александровському полігоні в Ставрапольському краї РФ.

 

 

Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ і дійшли висновку, що це одна і та сама система – “Тірада-2”.

 

 

Як повідомлялося, міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm встановила точні координати розміщення автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель” та комплексу радіоелектронної боротьби “Тірада-2”, які були зафіксовані Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка, на окупованій Росією частині Донбасу. 

схожі новини