Новини 14:27

Зеленський відреагував на ухвалення закону про мову

Зокрема, майбутній президент зазначив, що законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що "зробило його заручником політичної риторики".

Володимир Зеленський прокоментував ухвалення закону про мову і пообіцяв проаналізувати його після інавгурації. Про це у четвер, 25 квітня, повідомляє прес-служба Зеленського.

 

Зокрема, переможець другого туру президентських виборів зазначив, що в Україні слід приймати такі закони і такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки.

 

"Українська мова - єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання - жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція - держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їх скорочення", - підкреслив Зеленський.

 

Він також додав, що законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що "зробило його заручником політичної риторики".

 

"Закон було прийнято без попереднього досить широкого обговорення з громадськістю. До проекту було внесено понад 2000 поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки прийняття цього закону - остаточний його текст, з урахуванням всіх поправок, поки недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права і інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", - зазначив Зеленський.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер, 25 квітня, ухвалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

схожі новини