Новини 11:46

Парубій пообіцяв голосування за мовний закон уже цього тижня

Голова парламенту переконаний, що п'ять парламентських фракцій і щонайменше 25 позафракційних депутатів підтримують законопроект.

Верховна Рада повинна проголосувати за законопроект №5670-д про державну мову у четвер, 25 квітня. Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок, 22 квітня, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

 

"За тим планом, який у нас є, ми в четвер маємо перейти до ухвалення закону про мову. Я вважаю це ключовим питанням, яке стоїть на порядку денному українського парламенту, і я дуже сподіваюся, що ми зможемо об'єднатися, незалежно від фракцій ... Як ми в чистий четвер ухвалювали декомунізацію, також в чистий четвер необхідно ухвалити закон про мову", – сказав Парубій.

 

Крім того, Парубій переконаний, що п'ять парламентських фракцій і щонайменше 25 позафракційних депутатів підтримують законопроект, тому немає підстав говорити про можливість його неухвалення, передає Укрінформ.
 

"У мене є буквально одне уточнення, щоб ми не лякали сьогодні українців, що раптом закон про мову може бути поставлений під ризик. Я можу сказати публічно, що Блок Петра Порошенка підтримає закон про мову, Народний фронт підтримає закон про мову, Самопоміч підтримає закон про мову, Батьківщина і Радикальна партія теж підтримає закон про мову, група Воля народу підтримає, як мінімум 25 позафракційних депутатів підтримують закон про мову", - зазначив Парубій.

 

Нагадаємо, у парламенті 28 лютого почали розглядати поправки до другого читання законопроекту (№5670-д) про функціонування української мови як державної. Загалом депутати подали понад 2 тис. правок. 

 

Напередодні Президент Петро Порошенко заявив, що буде щасливий підписати закон про мову, якщо Верховна Рада ухвалить його.

схожі новини