Новини 16:29

Новий глава МВС Естонії прагне посилити контроль над російськомовними, що володіють держтаємницею

Крім того, Март Хельме хоче посилити боротьбу з пропагандою РФ.

Очільник естонської партії EKRE Март Хельме, який невдовзі заступає на посаду міністра внутрішніх справ, має намір взяти під контроль спецслужби, посилити боротьбу з російською пропагандою та контроль над російськомовними громадянами, які володіють держтаємницею. Про це йдеться в інтерв'ю Delfi.

 

За його словами, пункт коаліційної угоди про перешкоджання ворожому впливу стосується, наприклад, російської дезінформації.

 

"Це телеканали однієї сусідньої держави, де день у день говорять неправду про нашу країну і про наш народ, підбурюючи місцевих росіян. Ця тема обговорювалася. Конкретні кроки з обмеження подібної діяльності будуть зроблені в ході роботи", - зауважив він.

 

Водночас Хельме виступає за посилений контроль російськомовних, які володіють держтаємницею.

 

"Міністр внутрішніх справ не може цього самотужки домогтися, ми повинні досягти консенсусу в коаліції. Як знову показали недавні арешти - колишній співробітник Поліції безпеки, знову російськомовна людина, пішов зі служби, бо не був здатний або не захотів вивчити естонську мову. Черговий приклад того, як одна людина з рідною російською мовою виявився нелояльною до естонської держави. Проблема як така є. Що ми будемо з нею робити, як її вирішувати - про це потрібно домовлятися в коаліції", - наголосив він.

 

Нагадаємо, 12 квітня Повітовий суд естонського міста Тарту ухвалив рішення про ув’язнення громадянина Естонії Козлова Дмитра на 3,5 року за передачу РФ секретної інформації. 

 

схожі новини