Новини 2019-03-22 10:05

У МЗС прокоментували заяву президента Чехії про необхідність змінити Конституцію України

Крім того, у відомстві уточнили, що офіційна позиція чеського уряду на відміну від дій Земана, є дружньою до України.

Міністерство закордонних справ України прокоментувало пропозицію президента Чехії Мілоша Земана про необхідність змінити Конституцію України, зазначивши, що такі заяви є трансляцією наративів російської пропаганди. Про це повідомила речник відомства Катерина Зеленко.

 

За її словами, Земан "просто відповів на питання, не маючи кращих альтернатив".

 

"Президент Чехії просто повторив те, що він озвучував уже раніше. В МЗС України взяли до уваги це висловлювання. Погляди пана Земана нам добре відомі. Прикро, що він так і не зрозумів, що в Україні вже п`ятий рік триває не громадянська війна, а російська агресія, що на Сході України майже щодня гинуть наші патріоти і серед них багато російськомовних, які не лише захищають державу, а й Європу та її цінності. Такі заяви чеського президента виглядають як трансляція наративів російської пропаганди", – наголосила Зеленко.

 

Водночас вона відзначила, що прикро чути від Земана повідомлення стосовно децентралізації в Україні, адже ця реформа визнана Європейським Союзом однією із найуспішніших у країні.

 

"Мілош Земан не помітив, що саме децентралізація є одним із пріоритетів президента і уряду України. Сьогодні вона успішно імплементується по всій країні, окрім окупованих українських територій. Саме ця реформа визнана ЄС як одна з успішних в Україні", – зауважила представник зовнішньополітичного відомства.

 

Крім того, у МЗС уточнили, що офіційна позиція чеського уряду на відміну від дій президента Земана, є дружньою до України. Також Зеленко нагадала про візит міністра закордонних справ Чехії Томаша Петршичека в цьому році в Маріуполь.

 

"Уряд Чехії послідовно підтримує нас у боротьбі з агресором. Ви знаєте також, що на початку цього року Петршичек відвідав Маріуполь. Окрім того, Чехія дуже активно виступає за продовження санкцій проти Росії. Ми і далі будемо продовжувати нашу взаємодію для протидії російській агресії", – додала вона.

 

Зазначимо, що раніше президент Чехії Мілош Земан порадив керівництву України провести децентралізацію влади в державі. За його словами, "усе зводиться до необхідності зміни української Конституції, конкретно — в децентралізації влади України".

 

Нагадаємо, 29 січня міністри закордонних справ України і Чехії Павло Клімкін і Томаш Петршічек прибули до Дніпра, звідки разом із данським колегою Андерсом Самуельсеном та представниками місії ОБСЄ вони вилетять до Маріуполя. 

схожі новини