Новини 2019-03-21 17:07

У Казахстані правоохоронці затримали близько 20 учасників акції проти перейменування Астани

Близько 20 людей, що виступали проти перейменування, було затримано на площі навпроти міської мерії.

У четвер, 21 березня, у Казахстані правоохоронці затримали близько 20 учасників акції проти перейменування Астани на Нурсултан на честь президента Нурсултана Назарбаєва, який склав повноваження. Про це повідомляє Reuters.


Зазначається, що рішення від 20 березня про перейменування столиці було першим рішенням Касима-Жомарта Токаєва на посаді глави держави, а цього ж дня парламент Казахстану прийняв поправки до конституції країни. 

 

Близько 20 людей, що виступали проти перейменування, було затримано на площі навпроти міської мерії. "Між опозиціонерами та прихильниками рішення про перейменування виникла сутичка. Поліція втрутилась і затримала більшість протестувальників", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що противники такого рішення влади створили онлайн-петицію проти зміни назви, яку вже підписали більш як 30 тисяч людей.

 

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Назарбаєв був президентом Казахстану з 24 квітня 1990 року по 19 березня 2019. Повноваження він передав голові верхньої палати Касиму-Жомарту Токаеву.

 

20 березня голова Ради безпеки Казахстану та очільник верхньої палати парламенту Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу і вступив на посаду президента Казахстану. Водночас він запропонував перейменувати столицю країни Астану на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. Крім того, Токаєв запропонував назвати всі центральні вулиці в містах країни ім'ям Нурсултана Назарбаєва.

 

Також 20 березня Даріга Назарбаєва, донька першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, стала головою Сенату парламенту країни.

 
 
 

схожі новини