Новини 2019-03-20 13:21

Парламент Казахстану перейменував Астану

Столицю Казахстану перейменували в Нурсултан.

У Казахстані в середу, 20 березня, у ході спільного засідання палат парламенту країни депутати одноголосно підтримали перейменування Астани на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. Про це повідомляє Zakon.kz.

 

Як зазначається, законопроект "Про внесення змін до Конституції РК" підтримали 43 депутати Сенату і 102 депутата Мажилісу.

 

Так, столицю Казахстану Астану перейменували в Нурсултан.

 

Читайте також: Казахстанський журналіст: Після відставки Назарбаєва Казахстан може посилити курс на зближення з США та ЄС

 

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Назарбаєв був президентом Казахстану з 24 квітня 1990 року по 19 березня 2019. Повноваження він передав голові верхньої палати Касиму-Жомарту Токаеву.

 

20 березня голова Ради безпеки Казахстану та очільник верхньої палати парламенту Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу і вступив на посаду президента Казахстану. Водночас він запропонував перейменувати столицю країни Астану на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. Крім того, Токаєв запропонував назвати всі центральні вулиці в містах країни ім'ям Нурсултана Назарбаєва.

 

Також 20 березня Даріга Назарбаєва, донька першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, стала головою Сенату парламенту країни.

схожі новини