Новини 13:45

У Москві зробили операцію полоненому моряку Сороці - адвокат

Цивільні лікарі, які оглянули Василя Сороку в кінці лютого, діагностували в українця розрив трьох сухожиль і нерва.

Військовополоненого моряка Василя Сороку, пораненого під час захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці, прооперували в Москві, де він знаходиться в ув'язненні. Про це у вівторок, 19 березня, повідомив його адвокат Сергій Бадамшин у Facebook.

 

"Пораненого військовополоненого Сороку прооперували... Сподіваюся, руку буде врятовано, функції відновляться в повному обсязі, а Василь і всі моряки швидше повернуться додому", - написав Бадамшин.

 

За словами адвоката, відомості про операції підтверджує Ніна Карпачова (колишній уповноважений Верховної Ради України з прав людини - ред.), а також у лікарні, де оперували Сороку.

 

Як зазначається, цивільні лікарі, які оглянули Василя Сороку в кінці лютого, діагностували у військовополоненого моряка розрив трьох сухожиль і нерва. До цього в тюремній лікарні його лікували уколами вітаміну B, що, природно, не допомагало, моряк страждав від болю і набряку руки нижче місця поранення.

 

Нагадаємо, 26 лютого адвокат Сергій Бадамшин повідомив, що українському військовополоненому моряку Василю Сороці призначили проведення операції на пораненій руці, оскільки у нього тривалий час не спадав набряк нижче рани та не відновлювались функції кількох пальців.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини