Новини 17:16

Українські та турецькі моряки провели спільні військові навчання PASSEX у Чорному морі

Маневри кораблів двох країн відбувалися на тлі щорічних морських навчань флоту Туреччини "Блакитна Батьківщина".

У північній частині Чорного моря екіпаж малого броньованого артилерійського катера Військово-Морських Сил ЗСУ "Вишгород" провів спільні навчання типу PASSEX з фрегатом "Барбарос" і ракетним катером "Марті" ВМС Туреччини. Про це у середу, 6 березня, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

 

 

"Спільні маневри кораблів двох країн відбувалися на тлі щорічних морських навчань флоту Туреччини "Блакитна Батьківщина". У ході спільного тренування український артилерійський катер і турецькі кораблі виконали завдання з тактичного маневрування в строях та ордерах, навчання з протиповітряної оборони, а також провели тренування зі зв’язку у відповідності до стандартів НАТО. І це стало черговим кроком на шляху поглиблення співробітництва флотів двох країн і підвищення рівня взаємосумісності, метою якої є зміцнення стабільності і безпеки у Чорноморському регіоні", - йдеться у повідомленні.

 

За словами першого заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, участь українського екіпажа у спільних навчаннях є свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з флотами країн НАТО. Він зауважив, що з початку року це перші навчання типу PASSEX у Чорному морі за участю українського корабля.

 

 "Важко переоцінити значення таких спільних навчань. Тож, участь малого броньованого артилерійського катера "Вишгород" в цих тренуваннях була дуже корисною як для його екіпажу, так і українських ВМС в цілому", — наголосив Неїжпапа.

 

Як повідомляли, у середу вранці, 6 березня, до акваторії Одеського морського порту зайшли кораблі турецьких Військово-морських сил - фрегат TCG BARBAROS та ракетний катер TCG MARTI. 

 

 

схожі новини