Новини 09:57

Епіфаній прокоментував можливість розпочати діалог з главою РПЦ

Крім того, предстоятель виловив переконання, що Онуфрій і Антоній не підуть на жодні переговори.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній повідомив, що вважає "нереальним" прямий діалог з митрополитом Московського патріархату Онуфрієм та з патріархом Російської православної церкви Кірілом. Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

 

"Я вважаю, що вести з ним (Онуфрієм – Ред.) переговори – нереально. Це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви і російської держави. Тому вести з ним переговори про об'єднання дуже складно", – наголосив Епіфаній.

 

За його словами, усе почнеться "з низів", оскільки народ має сказати, у якій церкві він хоче бути і поступово це змусить приймати рішення і духовенство.

 

"Якщо архієреї залишаться без парафій, без духовенства, то він змушений буде приймати рішення і про перехід. Бо починати зараз переговори "з верхів" церкви, то це не матиме результату. Адже ми знаємо настрої і митрополита Онуфрія, і керуючого справами митрополита Антонія", – зазначив глава ПЦУ.

 

Водночас він виловив переконання, що Онуфрій і  Антоній не підуть на жодні переговори.

 

"Зараз, якщо говорити про ведення діалогу, то ми – автокефальна Церква, а вони – структура Московського патріархату в Україні. Нам тоді треба, мабуть, говорити про ведення діалогу з РПЦ, а не з її частиною", – уточнив він.

 

Крім того, на питання, чи пробували представники ПЦУ вести діалог з патріархом Кірілом, митрополит відповів, що з цим ще складніше.

 

"Яким чином вести діалог, якщо ми перебуваємо у стані війни, якщо вони не розмовляють тепер навіть із Вселенським патріархом? А нас вони ж просто не визнають поки", – пояснив Епіфаній.

 

Також він заявив, що не бажав би наразі спілкуватися з Кірілом, бо це людина, яка благословляє те, що відбувається на Сході України, де гинуть українські воїни.

 

"А взагалі я б сказав, що він повинен змиритися з тим, що відбувається в Україні. Це уже незворотній процес. Хоче він того чи ні, буде він протидіяти чи ні, але ми досягнемо успіху. Це питання тільки часу. І краще було б це одразу зрозуміти, усвідомити, попросити один в одного прощення, знайти порозуміння між Константинополем і ними, сісти за стіл переговорів і мати уже в Україні єдину Помісну Церкву", – підкреслив предстоятель.

 

Епіфаній додав, що тенденція до об'єднання з низів наразі є позитивною і головне, що все відбувається мирно.

 

"Зараз навіть там, де громади добровільно вирішують перейти, ми бачимо шалений спротив Московського патріархату, "молитовні стояння", приїжджають автобуси "тітушок" і намагаються диктувати громаді певні умови. То якщо ми почнемо таке протистояння, то ми ніколи не об'єднаємося", – розповів він.

 

Як повідомлялося, 21 грудня предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що готовий до діалогу з митрополитом Московського патріархату Онуфрієм. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.