Новини 11:29

У Держдепі повідомили, коли катери Island прибудуть в Україну

Зазначається, що наразі два військові катери знаходяться в Балтіморі.

Заступник помічника державного секретаря Сполучених Штатів Америки Джордж Кент заявив, що два американські військові катери, передані Україні у вересні в Балтіморі, прибудуть у розпорядження Військово-морських сил ЗСУ у 2019 році. Про це повідомляє УНІАН.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала на брифінгу в Одесі, присвяченому першій міжнародній конференції "Одеські дебати: об'єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів".

 

"Зараз два кораблі в Балтіморі. Це вже майно України, але вони ще не готові перетнути океан, щоб працювати в Чорному морі. Але це відбудеться цього року", - підкреслив він. 

 

За його словами, після захоплення РФ в полон  24 українських військових моряків, зрозуміло, "що безпекову ситуацію в Чорному морі не забезпечено". Тому, зауважив дипломат, Вашнгтон готовий співпрацювати з Україною, щоб у країни була можливість захиститися від зовнішньої агресії.

 

Так, допомога полягає в тренінгах, спільних навчаннях, в тому числі "Сі Бриз", регулярній присутності в Чорному морі кораблів США.

 

Крім того, Кент наголосив, що це дасть Україні нові можливості в патрулюванні Чорного моря. 

 

Нагадаємо, 27 вересня 2018 року у Балтиморі (США) пройшла церемонія передачі Україні двох патрульних катери типу Island.

 

Як повідомлялося, 21 серпня 2018 року посол України в США Валерій Чалий повідомив, що Вашингтон передасть Україні катери, які підсилять оборонні спроможності в Чорноморському басейні. 

схожі новини