Новини 2019-02-27 14:13

Представники ОРДіЛО зірвали переговори у Мінську - Геращенко

Також російська сторона знову в категоричній формі відмовилися від усіх пропозицій щодо обміну заручниками та звільнення політв'язнів.

У Мінську в середу, 27 лютого, представники тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей зірвали засідання гуманітарної підгрупи Тристороньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомила перша віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко у Facebook.

 

"Новини з Мінська , де в гуманітарній групі українську сторону сьогодні представляли експерти СБУ і МінТОТ. Засідання групи було грубо зірвано базарними тітками( інших окупанти на окупованих територіях не знайшли) , які є запрошені від ОРДЛО і функція яких: озвучувати темники Кремля", - написала Геращенко.

 

Водночас, перша віце-спікер зазначила, що представники Росії і запрошені з ОРДіЛО знову в категоричній формі відмовилися від усіх пропозицій української сторони щодо передачі росіянам 25 засуджених громадян РФ в обмін на політв‘язнів Кремля, помилування 72 сепаратистів в обмін на 19 українських заручників на окупованих територіях. А також "влаштували огидну істерику", коли українські представники заявити вимогу про негайне звільнення військовополонених моряків.

 

"Під час засідання гуманітарної підгрупи ТКГ, в ході обговорення можливих варіантів обміну заручників запрошені із Донецька не дипломатично, базарно, в образливій і некоректній формі спробували робити заяви на адресу України та вищого політичного керівництва держави", - повідомила Геращенко.

 

Українська делегація висловила рішучий протест координатору зустрічі щодо перетворення важкого переговорчого процесу на "базар з лайливими хамами" й залишила залу засідань, підкреслила перша віце-спікер.

 

Як повідомляли, у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі 13 лютого українська сторона значну увагу приділила проблемі звільнення заручників, однак РФ вчергове заблокувала вирішення відповідного питання.

схожі новини