Новини 13:59

Янукович відмив через Swedbank мільйони доларів - шведські ЗМІ

Янукович вивів з допомогою банку щонайменше 34 млн шведських крон (3,6 млн доларів).

Колишній президент України Віктор Янукович, який заочно засуджений в Україні до 13 років ув’язнення, використовував для виведення грошей з України шведський банк Swedbank. Про це повідомиляє шведське телебачення SVT у рамках масштабного розслідування щодо відмивання грошей.

 

Зазначається, що Янукович використав рахунок Swedbank у Литві, щоб відмивати кошти через шведський банк у 2011 році. Гроші переводились через офшорну компанію Vega Holding Limited, яка мала рахунок у Swedbank.

 

Високопоставлене урядове джерело в Києві підтвердило SVT, що Vega Holding Limited - це компанія, яку Янукович використовував для виведення "брудних" грошей.

 

За словами українського прокурора Андрія Радіонова, гроші найімовірніше були отримані з хабаря, замаскованого під угоду про написання книги. "34 мільйони крон відправлено нібито від книговидавця, але Янукович ніколи не напише книгу – основа для трансакції була шахрайською", - зазначає телекомпанія.

 

Згідно з документами, які має у розпорядженні SVT, банку стало відомо "бізнес" Януковича у 2017 році, коли українська влада направила запит у банк.

 

Крім "гонорару", через рахунок компанії Януковича у Swedbank у період між 2007 та 2013 роками було переведено 170 мільйонів крон (18,2 млн доларів).

 

Один з найбільших банків Швеції, Swedbank, був роками задіяний у схемі масштабного відмивання грошей, заявляє шведський телемовник SVT. Кошти в еквіваленті $5,8 млрд були перераховані через підозрілі рахунки в Swedbank у державах Балтії.

 

Крім того, телемовник  проаналізував велику кількість секретних документів, які детально описували відносини між Swedbank та Danske Bank – іншим скандинавським банком, щодо якого вже висунуто звинувачення у причетності до багатомільярдного відмивання коштів.

 

Нагадаємо, Шведський банк Swedbank запідозрили у причетності до масштабного відмивання грошей, яке призвело до великого фінансового скандалу в балтійському регіоні. Через підозри банк втратив понад десяту частину своєї вартості.

 

Зазначається, що внаслідок Підозри до Swedbank виникли після оприлюднення матеріалів шведської телекомпанії SVT.

 

За інформацією шведських ЗМІ, у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (4,3 млрд доларів, а за підрахунками шведів ідеться про ще більшу суму - 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

 

У свою чергу прес-секретар банку Габріель Родау, зазначив, що банк виявив підозрілі трансакції та повідомив про них поліцію. Однак Swedbank не визнає цифри, про які повідомила телекомпанія.

 
Телекомпанія повідомила, що у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (за підрахунками шведів ідеться про 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.
 
 
Розслідування шведів показали транзакції, які можуть бути пов'язані з наймасштабнішим податковим шахрайством в російській історії, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський. Як відомо, це розкриття призвело до його смерті та прийняття в 2012 році в Сполучених Штатах акту Магнітського, який вводить санкції на ряд причетних громадян Росії.
 

Ця новина надійшла на тлі розгортання скандалу на 230 млрд доларів довкола відмивання грошей Danske Bank.

 

Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великій Британії, Франції, Німеччини та США. Скандал вже призвів до відставки глави Danske Bank Томаса Боргена.

 

Нагадаємо, державна прокуратура Естонії провела перші затримання за підозрою в участі у відмиванні грошей оточенням президента Росії Владімірп Путіна через естонську філію найбільшого банку Данії Danske.

схожі новини