Новини 2019-02-26 13:09

Порошенко підписав закон про Єдиний державний реєстр ветеранів

Фріз заявила, що створення реєстру дасть можливість дізнатись точну кількість ветеранів.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про Єдиний державний реєстр ветеранів. Про це у вівторок, 26 лютого, повідомила міністр в справах ветеранів Ірина Фріз.

 

"Єдиний державний реєстр ветеранів – це дієвий інструмент надання якісних сервісів ветеранам на новому сучасному рівні. Його створення дасть можливість дізнатись точну кількість ветеранів, порахувати скільки і яких пільг, послуг та в якому об’ємі вони потребують. Адже на даний момент ці данні дуже різняться, Міністерство соцполітики, Держслужба у справах ветеранів війни, відомства силового блоку,– всі вони подають різні дані, з яких неможливо отримати чітку картину", – наголосила вона.

 

Як зазначається, 26 лютого закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни" повернуто з підписом президента.

 

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про створення Єдиного реєстру ветеранів війни. Так, реєстр створюється для забезпечення: обліку ветеранів; реалізації особами пільг та інших соціальних гарантій; адміністрування їх потреб;  координації діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту ветеранів.

 

Нагадаємо, 22  листопада Верховна Рада призначила Ірину Фріз, народного депутата від БПП та главу постійної делегації парламенту в Парламентській асамблеї НАТО, на посаду міністра в справах ветеранів.  

 

27 грудня Кабінет міністрів України затвердив положення про Міністерство у справах ветеранів України.