Новини 2019-02-23 13:49

Коен розповів прокуратурі нову інформацію про сімейний бізнес Трампа

Мова йде про "можливі порушення" в роботі компанії Trump Organization.

Колишній юрист президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Майкл Коен надав прокуратурі інформацію про можливі порушення в компанії Trump Organization. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

 

Зазначається, що Коен у січні 2018 року зустрівся з працівниками прокуратури Манхеттена в Нью-Йорку і повідомив про "можливі порушення" в роботі компанії Trump Organization, де пропрацював близько десяти років.

 

Водночас екс-адвокат глави Білого дому надав дані про пожертвування в інавгураційний комітет Трампа.

 

Зокрема, працівники прокуратури задавали Коену питання про американського інвестора Імааде Зубера, який за словами джерел, надав інавгураційному комітету Трампа 900 тисяч доларів і намагався найняти Коена як консультанта за 100 тисяч доларів.

 

Разом з тим, представник Зубера підтвердив наявність чеку, на 100 тисяч доларів, заявивши, що він ніколи не був переведений у готівку.

 

Однак наразі невідомо, чи врахували надані Коеном дані такими, що заслуговують на довіру. Крім того, невідомо, чи має намір прокуратура пред'являти будь-які звинувачення Trump Organization.

 

Наголошується, що термін тюремного ув'язнення Коена можуть скоротити, якщо надана інформація була корисною.

 

Своєю чергою, в Trump Organization інформацію не прокоментували.

 

Раніше адвокат Трампа Руді Джуліані назвав "брехливою" статтю BuzzFeed про те, що голова Білого дому примусив екс-адвоката Майкла Коена збрехати у Конгресі про його зв'язки з Росією. 

 

Коен заявив, що заплатив за підробку результатів опитувань громадської думки напередодні передвиборної кампанії 2016 року "за дорученням" Трампа.

 

12 грудня 2018 року суд у Нью-Йорку засудив  Коена до трьох років позбавлення волі. Коена визнали винним в ухилянні від сплати податків, наданні неправдивих свідчень перед Конгресом та порушенні законів про фінансування політичних кампаній. Підсудний цілковито визнав свою провину.

 

22 серпня 2018 року Коен під присягою зізнався, що здійснював фінансові злочини за дорученням тодішнього кандидата на пост глави Білого дому. 

 

Згодом Трамп розкритикував Коена після того, як він пішов на угоду з прокурорами і зізнався, що здійснював злочини за дорученням Трампа. "Якщо хтось шукає хорошого адвоката, я наполегливо рекомендую не наймати Майкла Коена", - сказав він.

 

Як повідомлялося, 27 липня 2018 року Коен заявив, що готовий свідчити проти Трампа спецпрокурору Мюллеру.

схожі новини