Новини 2019-02-22 12:17

У Мін'юсті різко відреагували на заяву Росії про відмови ЄСПЛ Україні

Ліщина підкреслив, що уряд України продовжує контролювати медичний стан моряків та продовжить інформувати Суд про динаміку ситуації.

Заступник міністра юстиції України Іван Ліщина відреагував на заяву Мін'юсту РФ про відмову Європейського суду з прав людини Україні в справі про захоплення українських моряків, наголосивши, що це є черговою маніпуляцією. Про це уповноважений з питань ЄСПЛ повідомив у п'ятницю, 22 лютого.

 

Зазначимо, раніше в Мін'юсті РФ заявили, що ЄСПЛ відмовив Україні в задоволенні запиту про застосування нових забезпечувальних заходів у справі про захоплення моряків у Керченській протоці.

 

"По-перше, немає в ЄСПЛ справи щодо "затримання кораблів". У кораблів немає прав, які б захищались Європейською конвенцією з прав людини. Права є у моряків, які були незаконно захоплені в полон російською владою і щодо порушення прав яких Мін'юст України подав до ЄСПЛ міждержавну заяву проти РФ", – зазначив він.

 

Водночас Ліщина нагадав, що 4 грудня 2018 Суд за заявою Мін'юсту виніс рішення про застосування заходів попереднього характеру, яким зобов’язав уряд РФ "забезпечити належне медичне лікування тим ув’язненим українським військово-морським службовцям, хто потребує цього, у тому числі тих, хто був поранений".

 

"По-третє, Мін'юст РФ 10 та 19 грудня 2018 р. звертався до Суду із заявами про скасування цього рішення, але Суд кожен раз відмовляв у таких заявках та підтверджував дію заходів за Правилом 39. По-четверте, 15 лютого 2019 Мін'юст України звернувся до ЄСПЛ із додатковою заявою по Правилу 39. В цій заяві Мін'юст надавав Суду додаткову інформацію щодо медичного стану трьох поранених моряків (зокрема, документи, отримані від МОЗ) і звертав увагу Суду на те, що їхнє переведення до Лєфортово ставить під сумнів можливість надання їм медичної допомоги в цьому закладі. Уряд України просив Суд дати інструкції Уряду РФ перевести моряків до спеціалізованих медичних установ для подальшого лікування і пропонував послуги відповідних українських медичних закладів, які були готові надати такі послуги безкоштовно", – додав Ліщина.

 

Крім того, він підкреслив, що уряд України продовжує контролювати медичний стан моряків та продовжить інформувати Суд про динаміку ситуації, особливо зважаючи на те, що РФ очевидно нехтує своїм обов’язком щодо надання Суду відповідної інформації.

 

Читайте також: Українська боротьба за права людини. Які позови проти Росії розглядає ЄСПЛ

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини