Новини 12:24

Єльченко повідомив, що може посприяти обговоренню в Радбезі питання щодо розгортання місії ООН на Донбасі

Крім того, постпред України в ООН підкреслив, що українська делегація прагне більшої активності генсека ООН.

В Україні сподіваються, що генеральний секретар ООН скористається правом відправити на Донбас технічну місію ООН для оцінки параметрів можливої миротворчої місії, висновки цих фахівців могли би зрушити з мертвої точки обговорення відповідного питання в Раді безпеки ООН. Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

 

"Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати якусь групу, призначити якого спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія оонівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії", – зазначив він.

 

За його словами, така місія могла би зробити аналіз хоча б технічного чи військового аспекту місії, необхідної кількості "блакитних шоломів". Єльченко зауважив, що "сотня політиків" називають у ЗМІ різні цифри – від десяти до п’ятдесяти тисяч осіб – у той час як у секретаріаті ООН є фахівці, які могли би дати зробити ґрунтовний аналіз.

 

"Якщо б така група приїхала на Донбас, подивилася і принаймні написала якісь попередні висновки, це могло би підштовхнути і Раду безпеки ООН для початку обговорення цього питання", – наголосив він.

 

Водночас, як зазначається, наразі немає сигналів про готовність генсека ООН відправити таку технічну місію. Єльченко уточнив, що нині всі розуміють, що через право вето Росії питання миротворців поки немає сенсу виносити на розгляд Ради безпеки. Проте, на його думку, ідею все одно треба проробляти на майбутнє, якщо вікно можливостей для неї з'явиться.

 

Крім того, Єльченко підкреслив, що українська делегація прагне більшої активності генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників.

 

Нагадаємо, 2 жовтня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій  представило  модель проведення миротворчої місії ООН на Донбасі.

 

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна разом зі США, Францією та Німеччиною готують до внесення на голосування Радбезу ООН  проект резолюції про введення миротворців на Донбас. 

 

Також  під час виступу на 73-й сесії Генасамблеї ООН президент Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас.

 

Нагадаємо,  спецпредставник ДерждепуСША по Україні Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

схожі новини