Новини 17:33

"Скринька Пандори". Вихід США з ДРСМД буде мати наслідки для людства - The New York Times

Нові можливості істотно підвищать шанси катастрофічного ненавмисного застосування ядерної зброї під час якоїсь непередбаченої кризи.

Вихід США із договору з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності буде мати наслідки для людства, схожі з відкриттям «скриньки Пандори». Про це повідомив експерт з протиракетної оборони, професор в Массачусетському технологічному інституті Теодор Постол у колонці для The New York Times .

 

Зазначається, що російсько-американський конфлікт щодо ДРСМД ускладнюється взаємними підозрами сторін в тому, що інша сторона порушила правила.

 

На думку Постола, кожна сторона дала інший привід боятися її справжнього наміру, і американцям слід серйозно ставитися до російської позиції.

 

"Якщо Москва і Вашингтон не відступлять від своїх погроз і звинувачень, при втраті ДРСМД обидві сторони опиняться в небезпеці, пояснює автор. Сучасні крилаті ракети з ядерною зброєю будуть вселяти більший жах і страх, на відміну від тих, які були заборонені за умовами договору. Нові можливості істотно підвищать шанси катастрофічного ненавмисного застосування ядерної зброї під час якоїсь непередбаченої кризи" - стверджує Постол.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

схожі новини