Новини 17:19

В Криму "суд" відправив трьох затриманих кримських татар до СІЗО

За словами адвоката Едему Семедляева, трьом затриманим обрали запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО до 13 квітня.

Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд Сімферополя" заарештував трьох затриманих кримських татар Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганіева по "справі Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє громадський рух "Кримська солідарність" в Facebook.

 

За словами адвоката Едему Семедляева, трьом затриманим обрали запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО до 13 квітня.

 

Адвокат також повідомив, що засідання пройшло в закритому режимі, оскільки "суд послався на те, що є загроза учасникам процесу, без уточнення, кому саме".

 

Нагадаємо, 24 грудня  Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив фігурантів так званої сімферопольської групи "Справи Хізб ут-Тахрір" до дев'яти та 17 років колонії суворого режиму. Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, а Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова – до 9 років колонії суворого режиму. Водночас адвокати заявили, що мають намір оскаржити рішення суду.

 

Так, 21 грудня засуджені виступили в суді з останнім словом. Водночас жоден з фігурантів своєї провини не визнав. Кожен наголосив на "політично-вмотивований характер" кримінальної справи.

 

Як повідомлялося, 9 жовтня Північно-кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою на три місяці фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», а саме: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов залишаться в СІЗО Ростова-на-Дону до 11 січня.