Новини 15:55

Латвія заборонила канал "Россия" через антиукраїнську пропаганду

Заборона введена на три місяці у зв'язку з розпалюванням ворожнечі і підбурюванням до війни в передачах "Вечір з Владіміром Соловйовим" і "60 хвилин".

У Латвії на три місяці заборонили ретранслювати телеканал "Росія РТР". Відповідне рішення Національної ради з електронним ЗМІ (НСЕСМІ) опубліковане 1 лютого в офіційному виданні Latvijas vēstnesis, воно набуде чинності 2 лютого. Про це повідомляє сайт Delfi.

 

Заборона введена у зв'язку з розпалюванням ворожнечі і підбурюванням до війни в передачах цього телеканалу "Вечір з Владіміром Соловйовим" і "60 хвилин".

 

У поширеному НСЕСМІ заяві вказується, що, наприклад, 22 травня 2018 року в передачі "Вечір з Владіміром Соловйовим" її ведучий недвозначно і неодноразово вороже висловлювався про українців, називаючи їх бандерівцями, нацистами, антисемітами і бандитами. У свою чергу в передачі "60 хвилин" 11 січня 2018 року російський політик Володимир Жириновський неодноразово закликав почати військові дії на території України, а також образливо висловлювався про українців.

 

Перед забороною ретрансляції каналу НСЕСМІ провів консультації з латвійськими і міжнародними експертами, які зробили висновок, що пропаганда в цих передачах розцінюється як розпалювання ненависті і ворожнечі по відношенню до жителів України.

 

"В умовах гібридної війни рупор кремлівської пропаганди, за яким стоять величезні фінансові ресурси, використовує свої інструменти в різних країнах. Про це свідчить той факт, що" Росія РТР "зареєстрована не в Росії, а в Швеції, тобто в ЄС", - підкреслюється в заяві НСЕСМІ. Рада повідомила про виявлені порушення Європейську комісію і орган регулювання ЗМІ Швеції.

 

Рада підкреслила, що мета обмежень на ретрансляцію "Росія РТР" - мотивувати закордонне електронне ЗМІ в подальшому дотримуватися латвійських законів. У зв'язку з цим обраний термін три місяці.

 

У 2016 році НСЕСМІ в зв'язку з повторними порушеннями вже припиняв ретрансляцію каналу "Росія РТР" на шість місяців.

 

Нагадаємо, у липні 2018 року у Латвії Поліція безпеки затримала шеф-редактора російського пропагандистського ресурсу "Sputnik Латвія" Валєнтіна Роженцова.

 

15 травня у Києві Служба безпеки України затримала керівника"РИА Новости Украина" Кирила Вишинського. Йому оголосили підозру у держраді.

схожі новини