Новини 2019-01-30 16:43

Україна в Мінську вимагала віддати трьох військових в обмін на росіян, Росія відмовилася - Геращенко

У Мінську розпочалося засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України.

У Мінську в середу, 30 січня, почалося засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на сході України. Про це повідомив прес-центр Міністерства закордонних справ Білорусі у Tvitter.

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко написала, що на засіданні українською стороною, зокрема, була висунута вимога негайно звільнити трьох  українських військових, яких бойовики утримують ще з часів трагедії Дебальцева. Однак Росія, заявивши, що чекає зміни влади в Україні, відмовилася здійснювати обмін.

 

"В страшні роковини порушення Росією мінських угод і розстрілу та захоплення Дебальцева, ми звернулися з ініціативою, що готові передати трьох росіян, засуджених за злочини на Донбасі, в обмін на героїв - С. Глондаря, Б. Пантюшенка, О. Корінькова, 4 роки утримуваних в Донецьку. Реакції 0. Росія заявила, що чекає зміни влади в Україні, й що їм віддадуть тоді і засуджених росіян, і всі інші хотєлки просто так", - зазначила Геращенко.

 

 

 

Крім того, було підняте питання закатованих українців у тюрмах на тимчасово окупованих територіях Донбасу. 

 

"Ми надали ОБСЄ інформацію про 13 громадян, яких ордло протягом цих років включали в списки на обмін, але потім з незрозумілих причин їх прізвища зникли зі списків тих, кого підтверджують і утримують. Ми вимагаємо повної інформація про долі цих людей. Так само як і про долі більше 70 українців, утримання яких від нас приховують", - написала Перший заступник.

 

Як повідомляли, попереднє засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську розпочалось 17 січня. 

схожі новини