Новини 2019-01-29 11:59

У Польщі лідера ПіС Качинського звинуватили у таємному веденні бізнесу

Gazeta Wyborcza отримала записи переговорів Качинського з австрійським бізнесменом.

Польське видання Gazeta Wyborcza отримало записи конфіденційних переговорів лідера правлячої партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером у штаб-квартирі ПіС, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати два хмарочоси у центрі Варшави. Про це йдеться у статті газети.

 

 

Так, мова йде про дві вежі-близнюки заввишки 190 метрів, на ділянці, що належить компанії Srebrna. Зокрема, компанія належить фундації імені Леха Качинського. До складу ради фундації входить сам Качинський. Фірмою Srebna з 1990-х років керували активісти партії "Угода центристських сил" (Porozumienie Centrum), першої партії Качинського, сьогодні пов'язаної з ПіС.

 

Переговори пройшли в штаб-квартирі ПіС у Варшаві влітку 2017 року. Крім Качинського у переговорах взяли участь Гжегож Яцек Томашевський (члена Наглядової ради Srebnа), Геральд Біргфеллнер (президент компанії Nuneaton, відповідальний за будівництво висоток).

 

Зазначається, що у будівлях мали розміститися квартири, готель та резиденція фонду Інституту імені Леха Качинскього.

 

Наголошується, що інвестиції проекту повинна була приготувати фірма Біргфеллнера. Однак Srebna не отримала дозволу на будівництво. Міська влада також відмовилася передати права на землекористування Nuneaton.Крім того, голова ПіС призупинив інвестиції, бо боявся "нападів ЗМІ"

 

"Якщо ми не переможемо на виборах, ми не будемо будувати хмарочос у Варшаві", - заявляв Качинський у розмові 27 липня 2018 року. Як відомо, ПіС програла вибори мера у Варшаві.

 

Водночас лідер ПіС вважає, що варшавська влада незаконно припинила роботу. Качинський закликав підприємця вирішити свої претензії щодо неоплати через суд. Загальна сума, яку австрієць мав отримати за контрактом, складала близько 39 мільйонів злотих.  Уся сума інвестицій у проект складала близько 1,3 млрд злотих.

 

Згідно з висновками видання, адвокати Біргфеллнера подали в минулу п'ятницю в прокуратуру повідомлення про "обґрунтовану підозру у вчиненні злочину Качинським". Вони звинувачують голову ПіС у шахрайстві "великого розміру".

 

Водночас у ПіС висловили протест у зв’язку з публікацією газети. Речниця партії Беата Мазурек назвала матеріал "псевдовикриттям". "Це ті ж чутки і спекуляції, які ми чули роками", - зауважила вона.

 

 

 

 

Нагадаємо, у листопаді 2018 року опитування IBRIS показало, що лідером недовіри у Польщі став голова правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський. 

схожі новини