Новини 11:49

Зняття санкцій з РФ є можливим тільки після відновлення суверенітету України в Криму та на Донбасі - МЗС Чехії

Петржічек наголосив, що Чехія не змириться з тим, що кожного дня на Донбасі помирають люди та безпідставно страждає цивільне населення.

Чехія вважає, що зняття санкцій з РФ є можливим лише за умови, якщо зникнуть причини, що призвели до їх запровадження. Про це заявив голова МЗС Чехії Томаш Петржічек.

 

"Ми знаємо, яке значення для України має збереження санкцій Європейського Союзу проти Росії, і тому я б хотів наголосити, що їх обмеження чи скасування Чеська Республіка вважає можливим лише у тому випадку, якщо зникнуть причини, які зумовили їх накладення", - зазначив дипломат.

 

Петріжічек підкреслив, що зняття санкцій стане можливим лише тоді, "коли буде відновлено український суверенітет на сході країни та Кримському півострові".

 

Дипломат наголосив, що Чехія не змириться з тим, що кожного дня на Донбасі помирають люди, і на неконтрольованій українською владою території безпідставно страждає цивільне населення. Саме тому, за його словами, Чехія продовжує допомагати українцям, зокрема, пропонує оздоровчі поїздки для потерпілих дітей.

 

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Чехії підтримало декларацію державного секретаря США Майка Помпео по Криму та визнає незаконність анексії півострову Росією. 

 

Раніше повідомлялось, що Велика Британія, Польща та Німеччина офіційно підтримали декларацію США щодо невизнання анексії Криму Росією. 

 

25 липня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію Криму і будуть наполягати на територіальній цілісності України. Своєю чергою, президент України Петро Порошенко повідомив, що вітає заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії Українського Криму російським агресором та вважає її історичною. 

схожі новини