Новини 16:25

Грецький парламент схвалив перейменування Македонії

За таке рішення проголосували 153 депутати, проти - 146.

Парламент Греції у п'ятницю, 25 січня, схвалив історичну угоду з Македонією про перейменування цієї країни в Республіку Північна Македонія.

 

За цей договір зі Скоп'є проголосували 153 депутати - представники правлячої партії прем'єр-міністра Алексіса Ціпрас, а також кілька незалежних парламентаріїв.

 

Проти висловилися 146 депутатів, ще один утримався, повідомив голова парламенту.

 

Як повідомлялося, у січні 2018 Греція і Македонія за посередництва ООН відновили переговори заради врегулювання суперечки щодо назви Македонії. Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

 

Суперечка триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. 

 

30 вересня 2018 року у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування. Спершу у Македонії запропонували чотири варіанти назви країни.