Новини 13:46

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці

Резолюцію підтримали 103 голосами.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у четвер, 24 січня, прийняла українську резолюцію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. Про це повідомив глава української делегації, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв у Twitter.

 

Резолюцію підтримали 103 голосами.

 

 

Україна в резолюції ПАРЄ вимагає звільнення моряків і політв'язнів Російської Федерації. Також у документі засуджується будівництво Керченського моста, який порушує територіальну цілісність України, обшуки українських кораблів в Азовському морі.

 

Крім того, резолюція ПАРЄ підтримує пропозицію Німеччини і Франції про третю сторону спостерігачів у Керченській протоці.

 

Як повідомляли, політичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи підтримав усі українські поправки до проекту резолюції щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. Зокрема, в резолюції є формулювання, що захоплені українські моряки, як військовополонені, підпадають під визначення Женевської конвенції.

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини