Новини 2019-01-18 11:52

Зеленський має кінобізнес в Росії – розслідування

Своєю чергою, у Зеленського повідомили, що студія "Квартал 95" ніяких продуктів на території РФ не виробляє.

Кандидата в президенти України Володимир Зеленський має кінобізнес на території Росії, попри те, що  він заявляв про його закриття в 2014 році. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу "UA: Перший") "Зелена родина ру".

 

Так, за даними журналістів, кіпрська компанія Green Family Ltd. є засновником трьох російських  компаній – "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" і "Грин Филмс", які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм. Водночас ця ж компанія є співзасновницею ТОВ "Квартал 95" в Україні, а її кінцевими бенефіціарами вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлев, Борис і Сергій Шефіри і соратник Ігоря Коломойського – Тімур Міндіч.

 

 

У розслідуванні наголошується, що згідно із фінансовою звітністю відповідних російських компаній, вони продовжують свою господарську діяльність. Зазначається, що найбільш успішною серед них є "Грин Филмс". За даними Федеральної служби державної статистики Росії, у 2014 році розмір грошових надходжень на рахунки цієї компанії склав понад 340 мільйонів рублів, у 2015-му – близько 208 мільйонів, у 2016-му – трохи більше ніж 123 мільйони рублів. У 2017 році розмір надходжень "Грин Филмс" зріс до майже 180 мільйонів. Серед них від оренди, роялті, ліцензійних платежів – близько 143 мільйонів рублів.

 

"Загалом надходження на рахунки цієї кінокомпанії Зеленського та партнерів у Росії з 2014 до 2017 року склали близько 13 мільйонів доларів, або більше ніж 350 мільйонів гривень за нинішнім курсом. За даними реєстру прокатних посвідчень кінострічок у Російській Федерації, "Грин Филмс" продовжила продюсувати кінострічки у Росії після початку воєнної агресії у 2014 році. Йдеться про фільми "8 нових побачень" (2014 рік), "Між нами, дівчатами" (2015 рік), "Петля Нестерова" (2015 рік), "8 найкращих побачень" (2016 рік)". – йдеться в повідомленні.

 

У розслідуванні також йдеться, що наприкінці грудня 2018 року Зеленський заявив, що останній фільм "кварталівці" робили із російськими колегами у 2012 році.

 

"...Протягом багатьох років Володимир Зеленський будував міжнародний бізнес у галузі виробництва аудiовiзуального контенту, тому є і компанії, є і нерухомість, і інші активи, і не тільки в зазначених вами юрисдикціях; є і в Італії, і в Великій Британії тощо. (…) Студія "Квартал 95", усвідомлюючи ситуацію, сьогодні ніяких продуктів на території Російської Федерації не виробляє", – повідомили в прес-службі Зеленського.

 

 

Нагадаємо, у ніч на 1 січня шоумен Володимир Зеленський заявив, що висуває свою кандидатуру на президентський виборах України 31 березня 2019 року.

схожі новини