Новини 11:26

Сенат США проголосував за початок дебатів щодо резолюції, яка блокує зняття санкцій з компаній Дєріпаскі

Зазначається, що рішення підтримали 57 сенаторів.

Сенат Сполучених Штатів Америки проголосував за початок дебатів щодо резолюції, яка блокує план адміністрації президента Дональда Трампа скасувати санкції проти трьох російських компаній, пов'язаних з російським олігархом Олєгом Дєріпаскою. Про це повідомляє американське видання The Hill.

 

Зокрема, таке рішення підтримали 57 сенаторів, 42 висловилися "проти". Разом з тим,  "за" проголосували десять республіканців.

 

"Хоча це лише процедурне голосування, воно показує різницю у підходах до зовнішньої політики адміністрації Трампа і республіканців у Сенаті, які з обережністю ставляться до його "теплих" заяв щодо РФ", - зазначає видання.

 

"Я не схвалюю послаблення санкцій, тому що я вважаю, що воно посилає невірне послання Росії й олігарху і близькому союзникові Путіна Олєгу Дєріпасці", - заявила журналістам сенатор-республіканець Сьюзан Коллінз.

 

Своєю чергою, тепер законодавці перейдуть до розгляду резолюції.

 

Наголошується, що демократи повинні завоювати принаймні чотирьох республіканців, щоб просунути резолюцію, за умови, що вони також можуть об'єднати свої власні фракції.

 

Раніше влада США заморозила американські активи Дєріпаскі, а також його нерухомість у Вашингтоні і Нью-Йорку.

 

Нагадаємо, 1 серпня стало відомо, що Міністерство фінансів США вирішило дати інвесторам російських компаній, які перебувають під санкціями, більше часу для продажу акцій та цінних паперів компаній Rusal, EN+ та Gaz Group.

 

24 травня російська алюмінієва компанія "Русал", що належить Дєріпасці, заявила про відставку топ-менеджерів.  Зокрема, відставки очільників пов'язані з кроками щодо для виведення компанії з-під дії санкцій.

 

 18 травня стало відомо, що Дєріпаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

11 травня Дєріпаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550.

 

Також 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо Дєріпаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. 

 

16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму.  

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.