Новини 12:25

У Конгресі США хочуть допитати перекладачів з зустрічей Трампа і Путіна – ABC News

Зазначається, що президент США вилучив нотатки перекладача з зустрічі з Путіним у Гамбурзі.

Юристи комітетів Палати представників Сполучених Штатів Америки з питань розвідки та з міжнародних відносин хочуть допитати перекладачів, які були присутні під час зустрічей тет-а-тет американського президента Дональда Трампа з російським лідером Владіміром Путіним. Про це повідомляє ABC News.

 

Зокрема, радник міжнародного комітету Палати представників повідомив, що інформація видання The Washington Post про те, що Трамп вилучив нотатки перекладача з зустрічі з Путіним у Гамбурзі "змінила розклади".

 

"Це піднімає низку питань. Ми розглядаємо, які можуть бути юридичні наслідки у цього і ми обговоримо варіанти. Наші юристи разом з юристами розвідувального комітету розберуться" - зауважив він.

 

 

Водночас демократи з розвідувального комітету запевняють, що хотіли заслухати перекладачів з зустрічі Трампа і Путіна у Гельсінкі в липні, однак республіканці виступили проти.

 

"Чи приєднаються вони до нас тепер?" - запитав глава комітету Адам Шифф.

 

Своєю чергою, деякі демократи виступали проти виклику перекладача президента, оскільки це створило б новий прецедент, який може бути проблематичним для майбутніх адміністрацій, ускладнюючи проведення дипломатії. Перекладачі мають високий рівень безпеки, що може створити обмеження. Існує також юридичний аргумент, що привілейованість президента поширюється на перекладача.

 

Як повідомлялося, Трамп і Путін вперше зустрілися в Гельсінкі 16 липня.