Новини 2019-01-11 11:32

Informnapalm оприлюднив топ-200 найдорожчих контрактів Міністерства Оборони РФ

Зазначається, що хактивісти Українського кіберальянсу знову отримали доступ до комп’ютерів департаменту МО РФ по забезпеченню державного оборонного замовлення.

Міжнародна розвідувальна спільнота Informnapalm у п'ятницю, 11 січня, оприлюднила список 200 найдорожчих контрактів Міністерства Оборони Російської Федерації, які можуть допомогти російським антикорупціонерам знайти сліди відтоку та відмивання бюджетних коштів. 

 

Зазначається, що 28 грудня 2018 року Владімір Путін підписав поправки до закону «Про державне оборонне замовлення», якими засекретив деталі закупок держоборонзамовлення.

 

Та вже 5 січня 2019 року хактивісти Українського кіберальянсу знову отримали доступ до комп’ютерів департаменту МО РФ по забезпеченню державного оборонного замовлення. Хактивісти отримали доступ до великого масиву документів, серед яких були й дані департаменту МО РФ з позначкою “АСТ ГОЗ”.  Частину даних надали в розпорядження міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

 

i 

 

Волонтери Informnapalm проаналізували списки з тисячами внутрішніх номерів та назв контрактів МО РФ за 2018 рік. Відібрали та структурували з них ТОП-200 найдорожчих контрактів МО РФ.

 

Зазначається, що першу позицію в таблиці займає ТОВ “СпецСтрой-1”. Рік за роком тільки ТОВ “СпецСтрой-1” отримує від МО РФ понад 1 трильйон рублів ($14,4 млрд), перерозподіляючи підрядникам понад 50% від загального обсягу робіт, не пов’язаних з державною таємницею. Але не тільки будинки простих росіян, а й казарми, відремонтовані “СпецСтроєм”, продовжують завалюватися. А форуми трудової взаємодопомоги рясніють негативними відгуками про цю компанію.

 

ТОВ «СпецСтрой-1» неодноразово фігурує в махінаціях Міноборони РФ щодо освоєння бюджетних коштів, наприклад, у гучній справі підприємців Олексія Еккерта та Дмитра Бушманова — засновників ТОВ «РусАльянс Строй», яких арештували за відмову датипредставникам “СпецСтрою” Росії відкат 700 мільйонів. Подробиці справи і аудіозаписи з доказом вимагання надала також дружина Еккерта у своєму відеозверненні:

 

 

 

Також Informnapaln виокремлює ще одне підприємство, яке стоїть на 10-11 місці в таблиці власників найбільших бюджетних асигнувань – Федеральне державне унітарне підприємство “Головне військово-будівельне управління по спеціальних об’єктах” (ФДУП “ГВБУ”, рос. – ФГУП “ГВСУ”).

 

Під час перегляду тендерів самого ФДУП “ГВБУ” по спеціальних об’єктах з’ясувалося, що найбільший контракт за 2018 рік на суму 800 млн рублів було укладено з дивним субпідрядником – ТОВ “ДВ-ІНВЕСТ”. Цей підрядник за 2018 рік брав участь всього в кількох малобюджетних тендерах і не зміг навіть виграти тендер на благоустрій і ремонт дитсадка № 2 “Журавушка” в Сахалінській області, але після цього легко взяв контракт на величезну суму в оборонного підприємства.

 

 

Як повідомляли, vіжнародна розвідувальна спільнота Informnapalm 26 грудня 2018 року оприлюднила дані ще одного російського воєнного злочинця, який до того ж може бути цінним свідком в майбутніх судових позовах проти Росії. Ним став начальник продовольчої служби 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ М. В. Тульнєв.

схожі новини