Новини 2019-01-06 15:25

Офіційний переклад томосу про автокефалію ПЦУ вже надруковано та затверджено

За словами Геннадія Зубка, переклад томосу зможуть побачити всі українці.

Офіційний переклад томосу про автокефалію Православної церкви України затверджено і надруковано. Про це журналістам у Стамбулі повідомив віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко.

 

За його словами, переклад томосу зможуть побачити всі українці.

 

"Офіційний переклад томосу вже вчора надрукували, його затвердили", - наголосив Зубко.

 

Він також назвав його публічним історичним документом, що визначає повноваження Православної церкви України, взаємини з Вселенським патріархатом і світовим православ'ям.

 

Як повідомлялося, 6 грудня, під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха, відбулося вручення томосу про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському та всієї України Епіфанію.

 

Нагадаємо, пратріарх Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. В Україні томос продемонструють на Різдво 7 січня під час літургії у Софійському соборі за участю президента Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

 

Як повідомлялося, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.