Новини 2019-01-01 12:00

InformNapalm: Підрив у 2019-му газогону в Україні був би вигідним для Москви

Роман Бурко наголошує, що наступного року об’єкти критичної інфраструктури варто пильнувати особливо прискіпливо.

Класичні диверсії й теракти з боку Росії у 2019 році можуть стати додатковим випробуванням для України, один з них – підрив газопроводу, що буде дуже вигідним для Москви, оскільки теоретично може переконати європейських партнерів у ненадійності України як транзитера газу з РФ. Про це на сторінках спільного проекту "Українського тижня" та The Economist"Світ у 2019" пише Роман Бурко, засновник і волонтер міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

 

Він зауважив, об’єкти критичної інфраструктури варто пильнувати особливо прискіпливо.

 

 «Так, підрив газопроводу у 2019 році, ймовірно, буде дуже вигідним для Москви, оскільки теоретично може переконати європейських партнерів у ненадійності України як транзитера газу з Росії. Пожежа на газопроводі стане прекрасним аргументом на користь будівництва «Північного потоку-2», яким обов’язково скористаються агенти впливу Кремля в ЄС», – попереджає Бурко.

 

За його словами, перелік потенційних об’єктів для проведення диверсій і терактів, звичайно, не обмежується самим газопроводом. Під приціл можуть потрапити військові арсенали, бази, виробничі потужності ОПК, електростанції та інші об’єкти критичної інфраструктури. Ще вірогіднішими є кібератаки, які майже напевне матимуть місце у 2019-му.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

 

схожі новини