Новини 2018-12-28 16:15

InformNapalm: Українсько-білоруський кордон у 2019-му може стати зоною провокацій

Водночас Білоруссю справа не обмежується. Провокації цілком можливі й на інших ділянках кордону, зокрема з Росією.

Одним з ризиків, які чекають на Україну у 2019 році, є висока ймовірність штучно розіграних провокацій у прикордонних зонах, особливо на кордоні Україна — Білорусь. Про це на сторінках спільного проекту "Українського тижня" та The Economist "Світ у 2019" пише Роман Бурко, засновник і волонтер міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

 

«Суть полягає в тому, що Росія максимально зацікавлена представити Україну як зону нестабільності — державу, яка не може навести лад у розірваній війною країні. Найпростішим і найімовірнішим сценарієм у цьому випадку є банальна стрілянина чи підрив на прикордонному контрольно-пропускному пункті. У такому разі Москва легко може зманіпулювати Мінськом, який звинуватить Україну в тому, що вона не контролює зброю, яка нібито безперешкодно тече до Білорусі із зони бойових дій на Донбасі», — попереджає він.

 

Водночас, за словами Бурка, є логічним те, що Білоруссю справа не обмежується. Такі провокації цілком можливі й на інших ділянках кордону, зокрема з Росією, яка в будь-який момент може використати інцидент як привід для нападу під вивіскою захисту власних інтересів. Іншим тригером таких провокацій може стати нестабільність і конфлікти в самій РФ, тоді Москва пустить у хід план і заявить, що їй терміново потрібно стати на захист союзників, захопить прикордонні території України й проголосить їх буферною зоною.

 

Утім, зауважує він, варто розуміти, що до таких кроків Росія вдасться лише за умови, якщо зможе розхитати й довести українське суспільство до певної точки кипіння, інакше ці силові заходи позбавлені доцільності. 

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

схожі новини