Новини 13:22

У МП заявили про намір оскаржити закон щодо перейменування церков в Україні

У колишній УПЦ МП вирішили ініціювати звернення до Конституційного Суду.

В колишній Українській православній церкві Московського патріархату повідомили, що планують оскаржити в Конституційному Суді закон про перейменування церков в Україні, який зобов'язує церкви МП вказати в своїй назві приналежність до Російської православної церкви. Про це повідомив керівник юридичного відділу колишньої УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов.

 

"Ми маємо намір захищати свої права всіма законними способами. Ми направили звернення до президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався... Оскільки має місце порушення конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного Суду", – заявив він.

 

За його словами, "після набуття чинності цього закону та початок його реалізації на практиці, дасть нам більш широке розуміння правозахисних дій".

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Своєю чергою, 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.                                       

схожі новини