Новини 2018-12-21 09:28

Британський експерт дав поради, як захистити свої дані у кіберпросторі

Андреас Геґґман переконаний, що у галузі кібербезпеки мають значення прості та банальні речі.

У галузі кібербезпеки мають значення прості та банальні речі, такі, як створення складних паролів. Таке переконання в інтерв’ю Тижню висловив британський дослідник у сфері кібербезпеки Андреас Геґґман.

 

«Особисто я вважаю, що мають значення прості речі. Вони, можливо, банальні, але реально дієві. Це створення складних паролів — жахливий механізм, але, на жаль, ми надто до нього прив’язалися. Рішенням також може стати використання менеджера паролів, завдяки якому треба пам’ятати єдину складну комбінацію, а решта будуть автоматизовані для всіх сайтів, які плануєте відвідати. Ще один момент — бути хоча б трішечки уважнішими до того, що саме розміщуєте в інтернеті, особливо якщо йдеться про загальнодоступні форуми, і розуміти різницю між публічним доступом та доступом «тільки для друзів» у соціальних мережах», — розповів він.

 

Геґґман також дав інші поради:

 

  • Використання на вашому смартфоні пароля або ідентифікації за відбитком пальця;
  • Не треба підключати USB-носії, якщо ви не знаєте їхнього походження;
  • Не відкривайте додатки до електронної пошти. Це дещо спірне питання, адже саме заради того вона й створювалася: щоб обмінюватися файлами та посиланнями. Тож ключове тут: якщо ви не знаєте відправника або не довіряєте йому, то маєте бути обережними;
  • Перевірте, чи вимкнені у вас макроси в Microsoft Office.  

«Ці кроки прості, однак їх можна назвати своєрідною кібергігієною. Як і її медичний аналог, вона складається з таких невеличких вимог. Ви миєте руки, коли йдете до ванної кімнати, — так само маєте блокувати ваш ПК, покидаючи робоче місце. Дрібні звички можуть дати значний результат», — підсумував він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»