Новини 2018-12-20 14:27

Британський дослідник: Виклики у сфері кібербезпеки багатогранні

Експерт передбачає, що виклики з’являтимуться як у площині технологій, так і в площині політики й регулювання.

Кібербезпека є надзвичайно широким поняттям, отже, можна виділити багато різних викликів і загроз. Про це в інтерв’ю Тижню розповів британський дослідник у сфері кібербезпеки Андреас Геґґман.

 

«Якщо дивитися з тактичного рівня, то слід назвати впровадження квантових обчислень. Ця технологія здатна зруйнувати багато наявних принципів криптографічного захисту, на яких побудовані сучасні системи. Незабаром з’являться й інші технології, а також і геополітичні події, які, ймовірно, впливатимуть на кібербезпеку. Їх не завжди вдається передбачити, однак на них, безумовно, потрібно реагувати. Вони можуть варіюватися від міжнародних конфліктів до простіших речей, як-от ноутбук із важливими даними, які може втратити якийсь високопосадовець», - сказав він.

 

Експерт передбачає, що виклики з’являтимуться як у площині технологій, так і в площині політики й регулювання. Треба створювати рішення, які будуть гнучкими, і водночас намагатися брати до уваги всі згадані складові, але таким чином, щоб це не ставало занадто обтяжливим із погляду ресурсів.

 

«Тож я вважаю, що виклики у сфері кібербезпеки багатогранні, їх формулювання залежить від того, із ким ви маєте справу, якого сектору вони стосуються, які проблеми намагаються вирішити. Вони будуть різними для тих, хто працює на об’єктах критичної інфраструктури, у сфері освіти чи в неурядових організаціях», - наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини