Новини 2018-12-20 11:16

ОБСЄ і Україна запропонували встановити на Донбасі новорічне перемир'я

Можливу дату перемир'я обговорять 27 грудня під час скайп-конференції ТКГ.

На засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську 19 грудня ОБСЄ і Україна запропонували встановити на Донбасі сталий режим тиші до новорічно-різдвяних свят. Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у Facebook.

 

"ОБСЄ і Україна запропонували після закінчення режиму воєнного стану, у разі відсутності провокацій з боку РФ і припинення Росією актів агресії, встановити сталий режим тиші на Донбасі до новорічних і різдвяних свят. 27 грудня відбудеться скайп-конференція безпекової підгрупи, на якій обговорять безпекову ситуацію і остаточну можливу дату перемир'я ", - розповіла Геращенко.

 

 

 

При цьому вона зазначила, що оголошення режиму тиші можливе лише в разі відсутності провокацій і відкритої агресії з боку РФ.

 

"Якщо 27 грудня під час скайп-конференції вдасться констатувати деескалацію і узгодити дату встановлення режиму тиші, це буде 18-та спроба перемир'я...І дуже б хотілося, аби воно дотримувалося РФ і контрольованими нею бойовиками, і тиша була сталою", - підкреслила перший заступник Голови ВР.

 

Як повідомляли, у середу, 19 грудня, українська делегація в Мінську поставила вимогу демілітаризації і деокупації Керченської протоки, Азовського та Чорного морів.

 

схожі новини