Новини 2018-12-19 20:00

Комітет ВР підтримав законопроект щодо громадянства для іноземців – ветеранів АТО

Члени комітету затвердили п'ять поправок до відповідного документа.

Комітет Верхової Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)". Про це в середу, 19 грудня, повідомляє прес-служба Ради.

 

 

Як зазначається, члени комітету затвердили п'ять поправок до відповідного документа.

 

"У ході засідання було розглянуто звернення члена комітету Ірини Суслової про узгодження остаточної редакції окремих норм проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України), № 3433 (друге читання). Члени Комітету затвердили 5 поправок до зазначеного законопроекту та рекомендували Верховній Раді прийняти його в другому читанні та в цілому", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 2 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралися близько 200 активістів, які вимагають прийняти законопроект про громадянство для ветеранів-іноземців, які воювали на Донбасі проти РФ. 

 

Своєю чергою, 2 жовтня Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)". Відповідне рішення підтримали 252 народних депутати.

 

Нагадаємо, 13 вересня Генеральна прокуратура підтвердила, що Україна передала Росії громадянина РФ Тимура Тумгоєва. Водночас у ГПУ не підтвердили дані про те, що Тумгоєв воював на Донбасі на боці українських військ. За словами прес-секретаря Генпрокуратури, за весь час розгляду ГПУ запиту про видачу Тумгоєв будь-яких даних про його участь в АТО не надходило, також жодного разу про це не заявила сторона захисту.

 

Своєю чергою, командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський повідомив, що Тимур Тумгоєв є членом його батальйону та брав участь в бойових діях на Донбасі. 

 

20 вересня стало відомо, що генеральна інспекція Генеральної прокуратура України проведе розслідування щодо кримінальних правопорушень з боку ГПУ, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які призвели до екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва. На час розслідування заступник генпрокурора Євген Єнін відсторонений від займаної посади.

 

Крім того, 17 вересня в Києві під будівлею Генеральної прокуратури України пройшла акція протесту, учасники якої засудили передачу РФ  Тимура Тумгоєва, а також вимагали відставки очільника ГПУ Юрія Луценка. У поліції Києва заявили, що внаслідок сутичок  біля ГПУ постраждали семеро правоохоронців. Командир загону швидкого реагування національного комітету Українського Червоного хреста Тарас Логгінов повідомив, що медики за час сутичок надали допомогу 20 постраждалим, серед яких поліцейські, нацгвардійці та протестувальники. 

 

20 вересня під будівлею Верховної Ради зібралися понад 200 осіб на підтримку легіонерів, які воюють на боці України на Донбасі. Активісти вимагали ухвалення законопроекту №3433 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України), а  також надати легіонерам громадянство. Крім того, вони вимагали звільнити працівників Генеральної прокуратури України, що співпрацюють з ФСБ Росії, які видали Москві інгуша Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі проти незаконних збройних формувань. На акції були приступі представники "Національний корпус", "Національні дружини", "Сокіл" та "С14", а також – іноземці-добровольці.

 

Згодом на акції протесту сталися сутички. Представники "Національних дружин" та "Національного корпусу" знесли частину огорожі і спробувала підійти ближче до Ради, однак їх відтіснили сили поліції. Після сутички Верховну Раду закрили на вхід і вихід. Крім того, у Києві близько 10 легіонерів-добровольців та представники "Національно корпусу" прикували себе наручниками до паркану на Банковій вулиці. 

схожі новини