Новини 2018-12-19 15:28

Росія не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів – Геращенко

Зокрема, українська делегація в Мінську поставила вимогу демілітаризації і деокупації Керченської протоки, Азовського та Чорного морів.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко в середу, 19 грудня, за результатами засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі заявила, що Росія не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

 

 

 

"У питанні звільнення заручників і політв’язнів – жодного прогресу, бо на всі наші компромісні пропозиції отримано відмову. Під час переговорів між рядками читалося, що РФ не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів. Так само заблоковано пошук зниклих", – наголосила Геращенко.

 

Водночас вона зазначила, що українська делегація в Мінську поставила вимогу демілітаризації і деокупації Азовського та Чорного морів , Керченської протоки і нагадала про відповідну резолюцію Генасамблеї ООН, прийняту 17 грудня.

 

"Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг безпекової ситуації в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, нагадав, що мандат СММ ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, отже, й на Крим, й на ділянки україно-російського кордону. Й запропонував встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі", – заявила перший заступник спікера парламенту.

 

Крім того, за її словами, на економічній підгрупі українська сторона підняли питання щодо ремонту водогону в Торецьку.

 

"Й сподіваємося, режим тиші сприятиме проведенню ремонтних робіт, що 190 тисяч жителів Торецька на свята будуть з водою. Також наші представники підняли питання української власності на окупованих територіях, зокрема, негайної передачі вкрадених в Укрзалізниці вагонів, в тому числі куплених за кредити ЄБРР. А також необхідності вирішення питання власності фізичних осіб, яка зараз грабуються мародерами і незаконно переписується на інших осіб", – резюмувала Геращенко.

 

Нагадаємо, 4 грудня в Мінську відбулося 100 засідання Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, у ході якого РФ зірвала пропозицію України про звільнення заручників і політв'язнів 27 грудня 2018 року.