Новини 14:07

На Буковині перша громада перейшла до ПЦУ

Зазначається, що зараз у Чернівецькій області близько 430 парафій УПЦ МП та 170 парафій УПЦ КП.

У Чернівецькій області в середу, 19 грудня, громада церкви Різдва Пресвятої Богородиці перейшла з Московського патріархату до Православної Церкви України. Про це повідомив головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, передає агентство АСС.

 

 

"Мешканці села Шишківці, Кіцманського району разом зі священиком сьогодні на зборах вирішили перейти з Московського патріархату до Православної церкви України. Близько сотні людей сьогодні зібрались у церкві Різдва Пресвятої Богородиці та одностайно вирішили перейти із УПЦ МП до Православної церкви України", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що на зборах усі присутні, крім однієї людини, проголосували за приєднання до ПЦУ.

 

"Сьогодні зранку на зборах усі присутні, крім однієї людини проголосували за приєднання до Єдиної Помісної Церкви. Їх підтримав і священик, який проводив збори Це поки перша громада в області, яка зробила такий крок. До цього шишківчани готувались із літа, люди збирали підписи за утворення  помісної церкви. Потім чекали Об`єднавчого Собору", – зазначив Бухаров.

 

Крім того, наголошується, що зараз у Чернівецькій області близько 430 парафій УПЦ МП та 170 парафій УПЦ КП.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  Через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Вселенський Патріархат офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос 6 січня.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

Після Об'єднавчий Собору митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив про перехід Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці до Православної Церкви України.