Новини 11:28

Financial Times назвала Сороса людиною року

Джордж Сорос став символом ліберальної демократії та відкритості суспільства.

Британська газета Financial Times назвала відомого американського фінансиста і філантропа Джорджа Сороса людиною року. Про це йдеться на сайті видання.

 

Як зазначає видання, у 2018 році, в розпал популізму у політиці, Дж. Сорос,  ідеї якого перемогли у холодній війні, став символом ліберальної демократії та відкритості суспільства.

 

Так, Дж.Соросу, якого називають батьком індустрії гедж-фондів та одним з найвидатніших меценатів світу, цього року виповнилося 88 років. "Від своєї рідної Угорщини до його прийнятої Америки, сили націоналізму та популізму руйнують ліберальний демократичний лад, який він невтомно підтримував. ", - йдеться у повідомленні.

 

"Протягом більше трьох десятиліть пан Сорос використовував благодійність для боротьби проти авторитаризму, расизму та нетерпимості. Через його тривалу прихильність відкритості, свободи засобів масової інформації та правам людини він сприяв гніву авторитарних режимів і дедалі більше національних популістів, які продовжують набирати обертів, особливо в Європі", - відзначає британська газета.

 

У Великій Британії довгий час був відомий як людина, яка "розорила" Банк Англії: у 1992 році Дж.Сорос робив ставки на зниження курсу фунта, заробивши на них близько $1 млрд. Крім того, його критикують за заперечення проти Brexit та фінансову підтримку тих, хто поділяє його позицію. Facebook також приєднався до кампанії дезінформації, ввівши дослідження, яке намагалося дискредитувати мільярдера.

 

Своєю чергою, в Угорщині розгорнулася кампанія "Стоп Сорос". На початку грудня Центрально-Європейський університет, заснований за участю Дж.Сороса та акредитований у США та Угорщині, заявив, що "змушений" переїхати з Будапешта до Відня через тиск угорської влади.

 

Нагадаємо,  22 жовтня у поштовій скриньці біля будинку американського філантропа та фінансиста Джорджа Сороса в Нью-Йорку виявили вибухівку.

схожі новини