Новини 2018-12-17 19:11

Стало відомо, хто займається питанням щодо звільнення заручників на переговорах у Мінську

Геращенко також повідомила, що Медведчук з весни не брав участь у Мінських перемовинах.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що керівник Об'єднаного центру Служби безпеки України з питань звільнення заручників і політв'язнів Юрій Качанов та експерт Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Сергій Загородний займаються питаннями щодо звільнення заручників у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську. Про це вона заявила на прес-конференції "Надання адвокатської допомоги українським військовополоненим морякам".

 

"Я можу підтвердити, що представник, про якого ви запитуєте (Віктор Медведчук – Ред.), з весни не брав участь у Мінських перемовинах. Службу безпеки України зараз у гуманітарній підгрупі представляє керівник Об'єднаного центру СБУ з питань звільнення заручників і політв'язнів Юрій Качанов, а також до мінської гуманітарної групи доєднався представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Сергій Загородний. Разом вони працюють у гуманітарній підгрупі в Мінську, і, власне, 19 грудня саме в такому складі українська сторона буде представлена на гуманітарній підгрупі в Мінську", – зазначила Геращенко.

 

За її словами, під час засідання 19 грудня Україна вкотре спробує звільнити 19 українських заручників в обмін на помилування 66 сепаратистів та обміняти 23 росіян, які відбувають покарання в українських тюрмах і колоніях, на 23 незаконно утримуваних у РФ українських політв'язнів.

 

Крім того, Геращенко наголосила, що українська сторона на кожній зустрічі в Мінську порушує питання зниклих безвісти і наполягає на створенні тристороннього механізму їх розшуку за участю України, Росії, Міжнародного Комітету Червоного Хреста із запрошенням представників ОРДіЛО.

 

Нагадаємо, 4 грудня в Мінську відбулося 100 засідання Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, у ході якого РФ зірвала пропозицію України про звільнення заручників і політв'язнів 27 грудня 2018 року.