Новини 2018-12-07 21:46

Служба безпеки Чехії викрила мережу шпигунів РФ та Китаю

Коуделки наголосив, що BIS за останні п'ять років припинило діяльність десятків працівників розвідки відповідних країн.

Служба безпеки Чехії (BIS) повідомила, що викрила діяльність низки шпигунів РФ та Китаю, а також – однієї із російських спецслужб. Про це заявила глава BIS Міхала Коуделки, передає прес-служба відомства.

 

За його словами, за останні п'ять років його відомство запобігло та припинило діяльність десятків російських і китайських працівників розвідки, або рекомендувавши не давати їм акредитацію, або виславши їх, використовуючи так званий "тихий метод".

 

"У нас був виключно успішний період співпраці з чеськими силами безпеки та іноземними партнерами", – наголосив Коуделки.  

 

Як повідомлялося, 7 грудня президент Чехії Мілош Земан заявив, що контррозвідувальна служба країни BIS у своєму щорічному звіті не надала доказів присутності російських або китайських шпигунів у країні. 

 

Раніше BIS опублікувала звіт у якою повідомляється, що за кібератаками, що були спрямовані на МЗС Чехії у 2017 році, причетні розвідувальні служби Росії. У доповіді йдеться, що дві окремі атаки на МЗС Чехії частково були роботою хакерської групи APT28, яка пов'язана з російським урядом і була звинувачена в кібератаках у Німеччині й США.

 

Згідно зі звітом, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок персоналу МЗС, скопіювали електронні листи та вкладення. Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також перелік потенційних цілей практично у всіх важливих державних установах.

схожі новини