Новини 2018-12-04 17:25

Геращенко проінформувала про результати 100 засідання ТКГ у Мінську

Зокрема, на гуманітарній групі узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов'язаних з конфліктом.

У Мінську у вівторок, 4 грудня, відбулося 100 засідання Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, у ході якого РФ зірвала пропозицію України про звільнення заручників і політв'язнів 27 грудня 2018 року. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.  

 

"Українська сторона ще раз передала пропозицію щодо звільнення заарештованих росіян в обмін на українців в російських тюрмах і помилування сепаратистів в обмін на українців на окупованих територіях. Ми передали конкретні списки і пропозиції в форматі 23/23 і 66/19 з пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з ОРДЛО до новорічних і різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап звільнення 27 грудня. На жаль, РФ і їх маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали і цю пропозицію звільнення українців. Відповідальність за те, що звільнення заручників заблоковане – повністю на російській стороні", – наголосила вона.

 

Водночас українська сторона засудила збройну агресію РФ в Азовському морі і закликала Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, мандат якої розповсюджується на всю територію України, негайно розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які повинні бути вільні від важкої зброї і техніки.

 

"Українська сторона висловила рішучий протест через недопуск СММ ОБСЄ до Новоазовька та інших окупованих РФ територій. При цьому російська сторона фактично заблокувала обговорення військової провокації на Азові", – заявила Геращенко.

 

Також українська сторона закликала негайного звільнити 24 військовополонених моряків, утримуваних на Росії. Натомість на гуманітарній групі, після багатомісячних дебатів, узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов'язаних з конфліктом.

 

 

"Ці люди здійснили злочин, але вони теж громадяни України, і мають право відбувати покарання на території, контрольовані українською владою. Омбудсмен Л. Денісова і її офіс будуть напряму залучені до цього переміщення засуджених. На сьогодні близько 1000 засуджених прагнуть сидіти в українських тюрмах, наразі домовлено про переміщення більше 60 з них", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у Мінську було ще раз наголошено, що Україна і весь світ не визнають псевдовиборів, організованих РФ на окупованих нею територіях Донбасу.

 

"Українська сторона нагадала про тристоронній формат мінських гру: Україна-Росія-ОБСЄ і наголосила, що збройна провокація РФ в Азовському морі і однозначна реакція світу на цю агресію, тільки підтверджує статус РФ в мінських групах як країни-агресора, відповідальної за окупацію і агресію", – підкреслила перший віце-спікер парламенту.

 

За її словами, Україна вимагає негайного створення п'ятої групи, по кордону, яка обговорить повернення україно-російського кордону, створення зони безпеки вздовж кордону з безперешкодним доступом місії ОБСЄ. Українська сторона наполягає, щоб це питання було розглянуте і прийняте в рамках нормандського формату.

 

"У економічній підгрупі поставили питання повернення Україні вкраденої на окупованому Донбасі української власності і підприємств. Звернули увагу на необхідність сплати податків в український бюджет, як це вимагає українське законодавство, всіх українських підприємств. Й також звернули увагу на неприпустимість того, що на окупованих територіях як валюта використовується рубль – валюта країни-окупанта і мародера", – резюмувала Геращенко.

 

Нагадаємо, 4 грудня представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук повідомив, що українська сторона пропонує встановити режим тиші під час новорічних свят у районі проведення операції Об'єднаних сил.