Новини 12:03

Війська РФ офіційно атакують Україну - міністр оборони Польщі

Маріуш Блащак ввважає, що світ має справу з поступовим відновленням Російської імперії.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що зараз відбувається поступове відновлення Російської імперії. Про це повідомляє польський портал wnp.pl.

 

"Ми маємо справу з поступовим відновленням Російської імперії, з нападом та агресивною політикою", - зауважив він.

 

 

Зокрема, міністр стверджує, що обороноздатність Польщі протягом останніх трьох років "значно збільшилася". "Зламним моментом був саміт НАТО у Варшаві в 2016 році, завдяки постановам якого у Польщі розгорнуті війська Північноатлантичного альянсу, американські, британські, румунські та хорватські війська. Наші війська є в Румунії та Латвії, а отже відносини - дуже тісні", - заявив він.

 

Так, Блащак відзначив, що введення воєнного стану в Україні у зв’язку з атакою РФ  у Керченській протоці показує, що "Росія не змінила свого курсу, пов’язаного з агресією". Водночас він наголосив, що  Росія напала на Грузію у 2008 році, потім на Україну в 2014 році. "А нині російські війська вже офіційно атакують Україну", - підкреслив він.

 

На думку глави оборонного відомства, в РФ нічого не змінилося. "Докладно ту саму імперську політику, яку проводили раніше, проводять також нині. Саме тому я, як міністр національної оборони, а також уряд прем’єра Матеуша Моравєцького та президент Польщі Анджей Дуда докладаємо зусиль, аби у Польщі був Fort Trump", - сказав він.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна.

схожі новини